Wykładziny podłogowe: mycie gruntowne i polimeryzacja elastycznych wykładzin podłogowych PCV

2014-10-06

Elastyczne wykładziny podłogowe typu PCV zawdzięczają renesans popularności nowoczesnemu, różnorodnemu wzornictwu oraz  bogatej kolorystyce. Wzory klasycznego czy egzotycznego drewna są tanią alternatywą dla drogich podłóg drewnianych a bogate wzornictwo kafli z powodzeniem zastępuje płytki ceramiczne czy kamienne. Wykładziny PCV świetnie sprawdzają się zarówno w dużych biurowcach i galeriach handlowych, jak i w mniejszych sklepach, czy w warunkach domowych.  Są praktyczne w utrzymaniu czystości, nie przyjmują wilgoci i zapachów, ich elastyczność łagodzi ewentualne upadki i tłumi odgłos kroków, są trudno zapalne oraz  tanie w zakupie i proste w montażu. Wykładziny PCV tak jak wszystkie wykładziny a zwłaszcza używane w miejscach o dużym natężeniu ruchu wymagają prawidłowej i regularnej pielęgnacji. Dodatkowym wyzwaniem dla usługodawców będą tzw. ryflowane wykładziny PCV*, których struktura wgłębień z łatwością zbiera, gromadzi i odkłada brud.

Technologia KIEHLA dla elastycznych wykładzin podłogowych typu PCV to mycie gruntowne powierzchni a następnie nałożenie polimerowej powłoki zabezpieczającej, która:

  • przedłuża żywotności podłogi i zachowuje jej wartość
  • zabezpiecza podłogę przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi
  • zabezpiecza przed wnikaniem brudu
  • znacząco poprawia efekt wizualny
  • jest antypoślizgowa
  1. Mycie gruntowne przeprowadzamy roztworem produktu POLY- EX. Do 10 L zimnej wody wlewamy  od 1 do 3 L  środka. Roztwór roboczy rozprowadzamy na powierzchni. Uwaga! Wykładzinę PCV czyścimy produktem POLY- EX,  a podłogę z LINOLEUM produktem LI- EX.
  2. Szorowanie przeprowadzamy po upływie ok. 10 min od rozprowadzenia roztworu roboczego na powierzchni. Podłogę szorujemy maszyną jednotarczową z padem czarnym lub zielonym w zależności od stopnia zabrudzenia. Po szorowaniu brud z podłogi ściągamy odkurzaczem sucho-mokro.

* Ryflowana podłoga PCV w sklepie SMYK w Kielcach jako powierzchnia testowa. Do szorowania takiej powierzchni zalecamy użycie szczotki, która będzie bardziej efektywna niż pad czarny stosowany zwykle do czyszczenia tego typu wykładzin.

 

3. Neutralizacja to następna czynność jaką musimy koniecznie wykonać. Polega ona na rozprowadzeniu na powierzchni podłogi zwykłej wody. Wodę pozostawiamy na ok. 5 min., po czym zbieramy rozpuszczony brud odkurzaczem sucho – mokro. Uwaga! Podczas neutralizacji rozprowadzamy zawsze taką ilość wody, która odpowiada ilości roztworu POLY-EX użytego podczas mycia gruntownego.

4. Ocena prawidłowości przeprowadzonej neutralizacji. Jeżeli po dotknięciu podłoga nie lepi się, to sygnał dla nas, że możemy przystąpić do dalszych czynności. Jeżeli zaś podłoga nadal jest lepka to należy jeszcze raz przemyć ją czystą wodą.

5. Polimeryzacja czyli zabezpieczenie podłogi powłoką polimerową KIEHLA o nazwie THERMODUR. Produkt rozkładamy równomiernie na powierzchni, nakładamy 3 warstwy, po każdej nałożonej warstwie zachowujemy odstęp czasowy min. 30 min. (Czas ten uzależniony jest od warunków atmosferycznych oraz panujących w pomieszczeniu tj. dostępności okien, klimatyzacji etc.). Wymagane narzędzia pracy to: mop plaski z mikrofazy. Uwaga! Jeżeli używamy nowego mopa do rozprowadzania produktu, zawsze należy go wcześniej wyprać. Wyprany mop będzie bardziej chłonny i nie pozostawi białych fabrycznych resztek przędzy.

6. Po nałożeniu ostatniej warstwy THERMODURU podłoga nie wymaga polerowania. **

** Efekt końcowy – THERMODUR na elastycznej wykładzinie PCV.

Nie wiesz jaki produkt wybrać dla siebie?

Zadzwoń do nas - pomożemy

Skontaktuj się
© 2024 Kiehl & Żegarski. All rights reserved.