Podłogi drewniane w obiektach: olejować czy woskować? Za i przeciw z punktu widzenia profesjonalistyPodłogi drewniane: pielęgnacja drewna olejem tworzącym samonabłyszczający się film

2014-08-29

Drewno to ponadczasowe i naturalne piękno, które oddycha, pracuje i reaguje na bodźce zewnętrzne. Odpowiednio zadbane nie tylko zachwyca walorami estetycznymi wprowadzając do wnętrza ciepłą atmosferę, ale i reguluje mikroklimat pomieszczenia absorbując lub oddając wilgoć, jonizując powietrze, zapobiegając elektryzowaniu się i przyciąganiu kurzu.

Drewno jest piękne, położone jednak na podłodze wymaga stałej fachowej opieki i pielęgnacji, która nie tylko utrwala i wydobywa naturalne piękno surowca, ale i przedłuża jego żywotność. Pomimo obróbki technologicznej drewno z czasem ulega zużyciu. Codzienne użytkowanie a zwłaszcza masowa eksploatacja w newralgicznych punktach sprawiają, że podłoga drewniana staje się matowa, zadrapana i brudna. Taką „martwą” podłogę pobudzimy bez trudu do życia stosując innowacyjną technologię oraz olej pielęgnacyjny KIEHLA o nazwie KIEHL-REFRESHER BRILLANT.

Na dołączonej fotografii* przedstawiamy efekt pielęgnacyjny - połysk, blask, żywy naturalny odcień, jednolita struktura zabezpieczona filmem pielęgnacyjnym oraz doskonała optyka bez rys i zadrapań.  Przed renowacją preparatem KIEHLA podłoga była mocno brudna, z widocznymi fragmentami starego oleju wytartego codzienną eksploatacją pomieszczeń biurowych.

powierzchnia testowa w pomieszczeniach biurowych

*Powierzchnia testowa w pomieszczeniu biurowym ( z lewej) i w serwerowni ( z prawej)

Stosując Technologię KIEHLA dla podłóg drewnianych drewno odzyskało swój dawny blask. Może ponownie cieszyć swoim niepowtarzalnym urokiem użytkowników i satysfakcjonować usługodawcę z profesjonalnie wykonanego zlecenia.

System renowacji KIEHLA polega na:

 1. Wyczyszczeniu podłogi drewnianej na sucho: przy pomocy pada KIEHL- LEGNO-PAD** o gradacji 150 i maszyny jednotarczowej. Podłoga została zmatowiona, pozbawiona pozostałości po starym oleju i delikatnie wyrównana. 
 2. Odkurzeniu powierzchni w celu dokładnego usunięcia powstałego w procesie obróbki pyłu.
 3. Zebraniu zalegającego mikro pyłu lekko wilgotnym mopem. Uwaga! Należy dokładnie wypłukiwać pył z mopa, aby uniknąć ponownego przenoszenia pyłu na obrabianą powierzchnię.
 4. Przeschnięciu podłogi. Czas wysychania zależy od warunków panujących wewnątrz pomieszczenia jak i warunków atmosferycznych. Z naszego doświadczenia jest to ok.  40 min.
 5. Położeniu pierwszej warstwy KIEHL-REFRESHER BRILLANT. Jeżeli zachodzi niepewność co do odstępu czasowego położenia drugiej warstwy, należy sprawdzić czy podłoga nie klei się pod palcami.
 6. Położeniu drugiej warstwy KIEHL-REFRESHER BRILLANT.
 7. Gotowe!

Technologia KIEHLA dla podłóg drewnianych jest od wielu lat innowacyjna na rynku polskim i cieszy się dużym uznaniem usługodawców specjalizujących się na pracach z zakresu mycia, pielęgnacji i renowacji podłóg drewnianych. Mocnymi atutami niepodważalnymi dla konkurencji są:

 • Czyszczenie podłogi na sucho bez użycia wody. Brak tym samym ryzyka przemoczenia drewna wodą lub uszkodzenia podłogi zbyt agresywną chemią.
 •  Łatwa aplikacja produktu i prosta metoda nakładania oleju.
 • Rezygnacja z uciążliwego i drogiego przedsięwzięcia jakim jest cyklinowanie na rzecz czyszczenia na sucho KIEHLA. Cyklinowanie produkuje dużo pyłu, który unosi się, po czym osadza na podłodze i ścianach, co dodatkowo zwiększa koszty mycia po wykonaniu usługi. 
 • Olej zamiast lakieru. Olej podkreśla urodę drewna i jest łatwiejszy oraz tańszy w renowacji niż cyklinowanie połączone z lakierowaniem. Po lakierowaniu należy długo wietrzyć pomieszczenia. Oleje KIEHLA nie mają przykrych zapachów. 
 • Łatwość wykonania usługi przy pomocy narzędzi pracy KIEHLA:KIEHL-LEGNO-PAD, stelaż, baranek do rozkładania oleju.
 • Ergonomia procesu pracy
 • Redukcja kosztów wykonania usługi

** KIEHL-LEGNO-PAD ( w ofercie handlowej 16 “ i  18 “)