Mycie okien

KIEHL: Czyszczenie okien- Czym myją profesjonaliści?

Dla niektórych mycie okien po prasowaniu to jedno z najgorszych zadań, jakie mogą się pojawić w gospodarstwie domowym.  Ale co jest właściwie konieczne, aby system okien był wolny od smug? Poniższe zasady pokażą, co jest przydatne, a co zbędne. Przy odpowiednim doborze sprzętu i produktu myjącego dla tych, którzy kierują się najważniejszymi zasadami mycie okien stanie się dosłownie dziecinnie proste. Wypróbowanie jest oczywiście wyraźnie dozwolone!

Zasada 1 Nie czekać zbyt długo!

Również, a może właśnie dlatego, że mycie okien zwykle nie należy do ulubionych czynności, nadal warto regularnie czyścić szyby w niezbyt długich odstępach czasu – tym mniej uporczywy brud będzie się osadzać. Szczególnie latem, kiedy deszcz obmywa szybę pyłem, warto szybko usunąć brud – zanim szary film pokryje całą jej powierzchnię.

Zasada 2 Wcześniej zmieść gruboziarnisty brud!

Jeśli rzemieślnicy pracowali w ogrodzie lub na tarasie i na szybach osiadł kurz, piasek i uporczywy brud, warto najpierw ostrożnie zmieść go miękką szczotką ręczną lub spłukać wężem ogrodowym. W tym momencie użycie ściągaczki lub odkurzacza do okien przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego, a w najgorszym przypadku mogłoby nawet pozostawić rysy na szybie.

Zasada 3 Unikać zbyt dużego i bezpośredniego nasłonecznienia!

Podczas mycia okien niezależnie od pory roku zawsze obowiązuje to samo: bezpośrednie działanie promieni słonecznych jest zawsze złe, ponieważ wtedy woda szybciej wysycha na szybie, zanim można ją usunąć bez pozostawiania smug. Generalnie czyszczenie przy otwartych oknach pomaga zapobiegać powstawaniu smug. Oznacza to, że czyszczenie okien jest oczywiście anulowane przy złej pogodzie, takiej jak opady śniegu i deszcz. Jeśli termometr pokazuje mniej niż minus dziesięć stopni, zimowy dzień nie nadaje się do mycia okien.  Za mycie okien najlepiej zabrać się zatem w ciepły, ale pochmurny dzień lub późnym popołudniem.

Zasada 4 Iść do pracy dobrze przygotowanym

Podobnie jak w przypadku pieczenia według przepisu ważne jest, aby wszystko, co jest potrzebne, było pod ręką. Niektórzy sięgają po płyn do mycia naczyń, płyn do zmiękczania tkanin, denaturat lub ocet. Inni wolą myć okna wodą z mydłem. Należy pamiętać, że stosując wyżej wymienione domowe środki czyszczące nasze szyby będą wiecznie „niedomyte”, gdyż środki te nie posiadają właściwości spontanicznego rozpuszczania i przede wszystkim transportowania brudu, co oznacza zaleganie cząsteczek brudu na powierzchni i szybkie ponowne „ściąganie„ brudu z powietrza. Dodatkowo środki te wymagają dużo zaangażowania na docieranie pojawiających się smug i obciążają środowisko.

Efektywne jest zawsze czyszczenie okien środkami profesjonalnym i to nie tylko szyb , ale ram okiennych w jednym cyklu pracy. Taką możliwość stwarza nam np. EKOLOGICZNY produkt KIEHLA o nazwie GLAS KING, którym możemy umyć zwykłe szkło jak i szkło akrylowe oraz ramy okienne metalowe lub z  tworzywa sztucznego. Produkt zapewnia dodatkowo optymalny poślizg dla gumowej wycieraczki i tym samym umożliwia szybkie i dokładne mycie. Myje bez smug i nie obciąża środowiska.

http://kiehl-zegarski.pl/userfiles/pliki_do_pobrania/1626174839op.pdf

Zasada 5 Tu zaczyna się mycie okien

Mycie okien zaczynamy od ramy. Jeśli zastosujemy inną kolejność, to możemy wykonywać niepotrzebną pracę, ponieważ czyszczenie ramy może spowodować, że krople dostaną się na szybę.

Co warto wiedzieć?

• Alkohol, ocet i płyn do mycia naczyń pozostawiają na szybie mętny film

• Spirytus z płynem do mycia naczyń pozostawia na szybie ślady po kroplach

• Zmiękczacz do tkanin nie rozpuszcza większych zabrudzeń i wymaga dodatkowego przecierania na sucho

• Mycie okien za pomocą ściągaczki lub odkurzacza do okien nie generuje odpadów

• Użycie ścierki z mikrofazy do czyszczenia zamiast ręcznika kuchennego nie stwarza żadnych dodatkowych odpadów

• Używanie odkurzacza do okien lub ściągaczki wymaga trochę praktyki i większej siły mięśni niż ścierki do czyszczenia

www.kiehl-zegarski.pl

Nie wiesz jaki produkt wybrać dla siebie?

Zadzwoń do nas - pomożemy

Skontaktuj się
© 2024 Kiehl & Żegarski. All rights reserved.