Impregnacja

KIEHL: Po co impregnować kamień?

Impregnacja  ma kluczowe znaczenie dla jakości pracy ekipy sprzątającej. Zapewnia łatwiejsze czyszczenie oraz sprawia, że brud wolniej się osadza. Dzieje się tak, gdyż impregnat wypełnia pory kamienia i tym samym ogranicza chłonność powierzchni. Impregnat tworzy ochronę, która zabezpiecza przed kurzem i brudem, a także przed przebarwieniami na skutek działania promieniowania UV. Zaimpregnowana posadzka kamienna zachowuje swój naturalny wygląd, jest zabezpieczona na długi okres czasu, jest bezpieczna w chodzeniu. Zabrudzenia oleiste i tłuszczowe nie wnikają w strukturę kamienia i stają się łatwousuwalne.

Jak długo impregnacja spełnia swoje zadanie?

Wytrzymałość impregnatora do kamienia KIEHLA o nazwie IMPRAN jest w bardzo dużym stopniu związana z frekwencją na powierzchni, a tym samym ze ścieralnością zaimpregnowanego kamienia, ponieważ wraz z zużyciem kamienia zanika także zastosowany na nim impregnat. W przypadku np. mocno obciążonej podłogi betonowej w hali magazynowej, gdzie pracują także wózki widłowe, wytrzymałość impregnacji powinna osiągnąć 2 lata. Po upływie tego czasu wymagana jest impregnacja ponowna w celu utrzymania hydrofobowych właściwości powierzchni.

Przed wykonaniem impregnacji należy przeprowadzić mycie gruntowne płynem do mycia automatem o nazwie DOPOMAT FORTE. Po całkowitym wyschnięciu należy nałożyć impregnator na powierzchnię aż do całkowitego jej nasycenia. Nadmiar produktu należy usunąć. Do mycia bieżącego zalecamy płyn do mycia automatem DOPOMAT.

Jakie są warunki do przeprowadzenia impregnacji?

Temperatura obróbki (podłoża):  od +5°C  do +25°C. Czas wysychania aż do pełnej eksploatacji: maks. 48 h przy +20° i 65% relatywnej wilgotności powietrza. Wyłączyć ogrzewanie podłogowe! Dobrze wietrzyć pomieszczenia!

Jak przeprowadzić profesjonalnie impregnację po kroku?

Krok 1: Czynności wstępne

Zanim podłoga zostanie zaimpregnowana należy usunąć wszystkie stare warstwy filmów pielęgnacyjnych i zabrudzenia w procesie mycia gruntownego. Podłoga powinna być wolna od wosku i tłuszczu.  Wyczyszczoną gruntownie podłogę należy pozostawić do wyschnięcia.

Krok 2: Narzędzia pracy do nakładania powłoki

Mop płaski, baranek, stelaż, specjalne narzędzia.

Krok 3: Zabezpieczenie powierzchni sąsiadujących

Sąsiadujące powierzchnie, meble, inwentarz, szyby kablowe itp. należy przykryć folią i przymocować ją wodoodporną nie pozostawiającą śladów taśmą klejącą.

Krok 4: Nałożenie impregnacji

Produkt do impregnacji wylać na podłogę i natychmiast rozprowadzić równomiernie cienką warstwą. W zależności od chłonności posadzki należy nałożyć ok. 1-4 warstw co ok. 30 min. Nie palić!

Krok 5: Zebranie nadmiaru produktu

Impregnat, który po ok. 15 min. nie wniknął w powierzchnię kamienną należy koniecznie usunąć z podłogi!

Nadmiar produktu zebrać ściągaczką neoprenową odporną na działanie rozpuszczalników i usunąć ściereczką z wełny lub zwykłą ściereczką. Resztki rozprowadzić za pomocą suchego mopa.

Krok 6: Czyszczenie narzędzi pracy

Narzędzia pracy wyczyścić wilgotną ściereczką.

www.kiehl-zegarski.pl

Nie wiesz jaki produkt wybrać dla siebie?

Zadzwoń do nas - pomożemy

Skontaktuj się
© 2024 Kiehl & Żegarski. All rights reserved.