KIEHL: Podłogi przemysłowe- mycie gruntowne z doczyszczaniem śladów i zarysowań po wózkach widłowych etc.

Hale magazynowe to miejsca, które ze względu na swoje przeznaczenie należą do obszarów mocno obciążonych i maksymalnie eksploatowanych. Położone w nich podłogi są zazwyczaj betonowe i poddawane codziennie negatywnemu działaniu  wielu czynników. Wzmożony ruch wózków widłowych oraz nadzwyczaj intensywna eksploatacja bieżąca degradują optykę i wytrzymałość betonu oraz powodują pojawianie się czarnych zarysowań, rys oraz pylenie. Negatywna w skutkach jest także opóźniona lub niewłaściwa reakcja personelu na wycieki substancji smarowych i oleistych, które nie zebrane natychmiast wnikają głęboko w strukturę powierzchni lub pozostawienie rozlanych kwaśnych środków chemicznych i spożywczych na betonie, które prowadzi do trwałych wypaleń, a ich usuniecie jest pracochłonne i kosztowne, w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Podłoga przemysłowa będąca tak intensywnie eksploatowanym elementem obiektu wymaga właściwego utrzymania czystości oraz  specjalnego zabezpieczenia, które nie tylko wydłuży okres użytkowania ale  i korzystnie wpłynie na komfort oraz bezpieczeństwo pracy.

Technologia KIEHLA  dla betonowych podłóg przemysłowych to wypróbowana przez wielu usługodawców metoda mycia gruntownego z doczyszczaniem trudno usuwalnych śladów i zarysowań po wózkach widłowych etc. Dla tej metody zalecamy jako obróbkę dalszą zabezpieczenie w postaci impregnacji IMPRANEM, która przedłuży trwałość posadzki, ochroni ją przed szybkim niszczeniem, ułatwi codzienne utrzymanie czystości oraz  wzmocni rolę dekoracyjną poprzez atrakcyjną i zadbaną optykę. Efekt przeprowadzonych prac z zakresu mycia gruntownego z doczyszczaniem przedstawiamy na odcinku testowym na dołączonej poniżej fotografii *.

Zastosowane produkty KIEHLA: POLY-EXGOMMASOL

Zalecany produkt KIEHLA do dalszej obróbki: IMPRAN (impregnacja)

Wymagane narzędzia pracy: czarny pad, maszyna jednotarczowa.

  1. Krok 1 – Mycie gruntowne usunie z powierzchni podłogi wszelki zabrudzenia i przygotuje beton do ewentualnej obróbki dalszej. W tym celu należy przygotować roztwór roboczy produktu POLY- EX dozując  1 L  środka na 10 L zimnej wody. Roztwór roboczy rozprowadzamy na powierzchni i czekamy ok. 10 min. Następnie szorujemy podłogę maszyną jednotarczową wyłożoną czarnym padem. Zbieramy rozpuszczony brud.
  2. Krok 2 – Neutralizacja to następna czynność jaką musimy koniecznie wykonać. Polega ona na rozprowadzeniu na powierzchni podłogi zwykłej wody. Uwaga! Podczas neutralizacji rozprowadzamy zawsze taką ilość wody, która odpowiada ilości roztworu POLY EX użytego w Kroku 1.
  3. Krok 3 – Zebranie wody z podłogi.
  4. Krok 4 – Doczyszczenie powierzchni. Głębokie ślady i zarysowania jakie pozostały po wózkach widłowych doczyszczamy produktem GOMMASOL  w rozcieńczeniu 1 : 1 z wodą. Roztwór roboczy produktu GOMMASOL przygotowujemy w butelce ze spryskiwaczem. Obróbka plam jest następująca: spryskujemy plamę, czekamy ok. 5 min., a następnie szorujemy. Uwaga! W miejscach gdzie zastosowano GOMMASOL należy także zneutralizować powierzchnię.
  5. Krok 5 – Możemy cieszyć się pięknem czystej podłogi.
  6. Krok 6 – To moment kiedy uświadamiamy sobie, że nasza lśniąca podłoga bez odpowiedniego zabezpieczenia  będzie ponownie narażona na liczne  zabrudzenia i szybko wchłonie brud. Dlatego też w tym miejscu zalecamy zabezpieczenie podłogi  impregnatem KIEHLA o nazwie IMPRAN.

* Doczyszczone odcinki testowe posadzek betonowych w jednym ze sklepów IKEA w Warszawie.

Nie wiesz jaki produkt wybrać dla siebie?

Zadzwoń do nas - pomożemy

Skontaktuj się
© 2024 Kiehl & Żegarski. All rights reserved.