Posadzki kamienne: mycie gruntowne i pielęgnacja powierzchni kamiennych – posadzki granitowe

2014-09-19

Posadzki kamienne od wieków są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań podłogowych. Swoją popularność zawdzięczają  przede wszystkim niezwykłej trwałości i odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, wytarcia i zabrudzenia. Posadzki kamienne pomimo codziennej eksploatacji zachowują swój doskonały, elegancki wygląd przez wiele lat.  Przebojem wśród materiałów budowlanych w ostatnich latach stały się podłogi granitowe.

Granit to jeden z najtrwalszych dostępnych kamieni, ma też najmniej porowatą strukturę. Jest odporny na ścieranie, zmiany temperatury, wilgoć oraz pękanie. Nie plami się i trudno go zarysować, dzięki czemu wymaga najmniej zabiegów pielęgnacyjnych, łatwo poddaje się obróbce. Kamień ten jest łatwy i tani w utrzymaniu. Nawet zaniedbane posadzki granitowe* po dokładnym wyczyszczeniu i pielęgnacji profesjonalną chemią kwaśną lub zasadową (granit jest odporny zarówno na kwasy jak i alkalia)  mogą wyglądać jak nowe.

*Doczyszczony fragment posadzki granitowej położonej w jednym z korytarzy w Galerii Warmińskiej w Olsztynie.

 

 

Technologia KIEHLA  dla mycia i pielęgnacji posadzek granitowych:

  1. Mycie gruntowne podłogi przeprowadzamy preparatem do mycia gruntownego VEROCLEAN. Roztwór roboczy produktu przygotowujemy w stężeniu 1 L płynu na 10 L wody i rozprowadzamy na powierzchni podłogi.
  2. Czekamy ok. 5 min., a następnie  szorujemy podłogę zielonym padem.
  3. Zbieramy rozpuszczony brud odkurzaczem wodnym, tak aby podłoga była możliwie sucha.
  4. Neutralizujemy podłogę rozprowadzając na jej powierzchni wodę. Czekamy ok. 5 min. , po czym zbieramy wodę odkurzaczem.
  5. Czekamy do wyschnięcia podłogi.
  6. Podłoga jest teraz przygotowana do położenia protektora do kamienia PRISMA.  Do rozprowadzenia preparatu potrzebny będzie nam mop z mikrofazy. Uwaga! Jeżeli używamy nowego mopa do rozprowadzania produktu zawsze należy go wcześniej wyprać.
  7. Nakładamy 1 warstwę PRISMY i czekamy do wyschnięcia.
  8. Nakładamy 2 warstwę PRISMY  i czekamy do wyschnięcia.
  9. Polerujemy PRISMĘ maszyną wysokoobrotową i białym padem. W ten sposób wytwarzamy powierzchnię o błyszczącej optyce.
  10. W celu utrzymania  połysku polerowanie  powtarzamy w określonych odstępach czasu  np. 1 x w tygodniu.

Nie wiesz jaki produkt wybrać dla siebie?

Zadzwoń do nas - pomożemy

Skontaktuj się
© 2024 Kiehl & Żegarski. All rights reserved.