Pranie tekstyliów

KIEHL: Proszek czy płyn do prania – co wybrać?

Historia pierwszego proszku do prania zaczyna się od Fritza Henkla, 28-letniego kupca, którego fascynowała nauka. 26 września 1876 roku Fritz wraz z dwoma wspólnikami założył firmę Henkel & Cie z siedzibą w Akwizgranie (Aachen, Niemcy) i wprowadził na rynek swój pierwszy produkt: uniwersalny środek do prania. Soda Wybielająca (Bleich-Soda) była sprzedawana początkowo w papierowych torbach, a produkt bardzo szybko zyskał ogromną popularność. W krótkim czasie stał się na tyle popularny, że każda pani domu posiadała go w swojej szafce, a rozwój nauki uzmysłowił, jak skomplikowanym procesem jest proces prania. Dobry proszek do prania powinien być skuteczny w usuwaniu zabrudzeń i wybielaniu, a zarazem nie niszczyć włókien tkanin. Jednak w obecnych czasach konsumenci są o wiele bardziej wymagający i poszukują proszków do prania, które oprócz swojej podstawowej funkcji są WYSOKIEJ JAKOŚCI i posiadają wiele innych zalet, m.in. mają bezpieczny skład, pięknie pachną i usuwają alergeny np. KIEHL-ARENA PERLA lub dodatkowo dezynfekują tkaniny np. KIEHL ARENAS PERLA DES.

Proszek do prania – słabe i mocne strony

Niewątpliwą zaletą proszków do prania jest to, że są one bardzo dokładne w usuwaniu brudu. Dobry proszek wnika w strukturę materiału, dzięki czemu może usuwać nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Pomimo tego, że konkurencja dla proszków nieustannie się rozrasta i coraz więcej konsumentów przerzuca się na inne rozwiązania (kapsułki, żele, kule piorące), to jednak wciąż niepodzielnie panują one w tej branży. Powoduje to, że ich wybór na półkach sklepowych jest teraz największy.

Oczywiście, proszki mają kilka słabych stron. Przede wszystkim korzystanie z nich wymaga regularnego czyszczenia niektórych elementów pralki – przede wszystkim szuflady do podawania produktów piorących. Nie jest to wprawdzie wielki kłopot, ale na dłuższą metę może się to stać trochę irytujące. Niezwykle ważne jest oczywiście stosowane odpowiedniej ilości proszku, według zaleceń producenta.

Proszki do prania znacznie słabiej wypadają w przypadku krótkiego prania. Produkty te muszą mieć odrobinę czasu na dokładne rozpuszczenie się. W przeciwnym wypadku ich grudki mogą osadzać się na odzieży, powodując konieczność nowego prania. Jeżeli w proszku pierzemy mopy lub ścierki to wypełniacze, środki ścierne w nich zawarte mogą zarysować powierzchnięWypełniacze zawarte w proszkach są usuwane dopiero po 3-5 procesach płukania.

Płyny- czy są lepsze od proszku?

Płyny do prania to duża konkurencja dla proszków, która staje się silniejsza z roku na roku. Ich znaczną zaletą jest wydajność. Stosunkowo mała ilość takiego produktu wystarczy do zrobienia sporego prania. Badania pokazują, że ze wszystkich oferowanych aktualnie produktów piorących to właśnie płyny zapewniają najniższą statystyczną cenę za jeden cykl prania. Rozpuszczają się one w wodzie znacznie szybciej niż proszki, przez co idealnie sprawdzają się w przypadku szybkiego prania. Nie istnieje przy nich ryzyko powstawania plam na odzieży, gdyż ulegają rozpuszczeniu praktycznie natychmiastowo.
Istotną zaletą płynów do prania jest również ich bogaty wybór. W sklepach możemy znaleźć obecnie osobne płyny przeznaczone praktycznie do każdego typu tkanin. Chyba jedyną ich słabą stroną jest to, że nieco gorzej od standardowych proszków radzą sobie one z trudnymi plamami, które wymagają wniknięcia głęboko w tkaninę. Problem ten rozwiązują  jednak WYSOKOJAKOŚCIOWE PROFESJONALNE PŁYNY DO PRANIA KIEHLA z linii ARENAS, które usuwają najbardziej uporczywe plamy nawet podczas prania w krótkich programach.

Zalety płynów do prania

Bardzo dokładne dozowanie, co umożliwia dokładną kalkulację kosztów

-Nie pozostawiają nierozpuszczalnych resztek w pralce i na tkaninie

-Krótszy czas prania, ponieważ redukują liczbę płukań

-Mniejsze zużycie wody, ponieważ redukują liczbę płukań

-Mniejsze zużycie samego  produktu niż w przypadku proszków do prania

www.kiehl-zegarski.pl

Nie wiesz jaki produkt wybrać dla siebie?

Zadzwoń do nas - pomożemy

Skontaktuj się
© 2024 Kiehl & Żegarski. All rights reserved.