Profesjonalne czyszczenie - Tips and tricks

KIEHL: Czyste felgi – wyczyść jak profesjonalista

Dlaczego przednie felgi są zawsze bardziej brudne niż tylne?

Czy wiesz, że na myjni spryskujesz cały samochód strumieniem wody i środkiem czyszczącym, ale felgi nadal mają te brzydkie czarne plamy, zwłaszcza na przednich kołach. Powód tego jest bardzo prosty: więcej pyłu z hamulców osadza się na przednich felgach. Ze względu na wysoką temperaturę wytwarzaną podczas hamowania dochodzi do wypalenia i jest trudny do usunięcia. Ale oczywiście istnieje kilka wskazówek i sztuczek, aby poradzić sobie z brudem, który szpeci piękne aluminiowe felgi Twojego auta.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia felg aluminiowych?

1. Dokładnie spłucz aluminiowe felgi myjką wysokociśnieniową aby usunąć grubszy brud.

2. Teraz spryskaj felgi środkiem do czyszczenia felg. Nigdy nie używaj kwaśnych środków czyszczących, ponieważ mogą one uszkodzić materiał felgi aluminiowej. Najlepsze będą środki czyszczące, które mają wysoką zdolność rozpuszczania tłuszczu i nie zawierają ani kwasów ani zasad, jak np. Felgenreiniger Kiehla. Produkt ten usuwa uporczywe zabrudzenia po smarach, olejach, pyłach hamulcowych. Nie zawiera ani kwasów, ani zasad tak aby czyścić bezpiecznie.

3. Natryskaj środek na suche felgi, ale nigdy nie na gorące! Nie dopuścić do wyschnięcia. Czerwona barwa zasygnalizuje czas procesu czyszczenia (3 do 5 minut).

4. W razie konieczności użyć miękką szczotkę lub gąbkę.

5. Następnie spłucz dużą ilością wody najlepiej pod wysokim ciśnieniem.

Jak najlepiej czyścić felgi stalowe?

Dokładnie spłucz felgi myjką wysokociśnieniową. Oczywiście możesz również wybrać odpowiedni program do czyszczenia felg w myjni samochodowej. Zastępuje to czyszczenie wstępne. Następnie spryskaj felgi środkiem do czyszczenia felg Felgi wyczyść wąską szczotką lub ściereczką do czyszczenia. Zajmuje to około 3 minut na oponę.

Dlaczego lakierowane felgi należy czyścić szczególnie dokładnie?

Przy malowanych felgach zwracaj szczególną uwagę na odpowiednie czystsze i delikatne materiały. Oznacza to: Jeśli to możliwe, nie używaj silnych środków chemicznych i kwasowych, ponieważ mogą one zaatakować lakier. Wymagane jest tutaj czyszczenie ręczne. Ogólnie rzecz biorąc, praca fizyczna jest dobrym substytutem siłowni, jeśli chodzi o samochody – i podobnie jak polerowanie po samochodzie, usuwanie rdzy również sprawia, że ​​samochód i właściciel znów błyszczą.

Czy czyszczenie wnętrza felg ma sens?

Tak, absolutnie! Wypalony pył hamulcowy jest stosunkowo agresywny i może dosłownie wgryźć się i uszkodzić materiał. Jednak po zamontowaniu felgi na samochodzie nie ma możliwości dotarcia do brudnych miejsc wewnątrz. Dlatego zdejmij opony i umieść je na pudle lub kocu, aby uniknąć zarysowania zewnętrznej części felg. Następnie wyczyść tak jak na zewnątrz.

Czego nie wiedziałeś o felgach….

• Największa seryjna felga na świecie ma średnicę 42 cale, czyli ponad 1 metr, a zestaw kosztuje około 60 000 euro.

• Najdroższy zestaw felg kosztuje ponad 1 mln euro. Aluminium ozdobione jest dziesiątkami kamieni szlachetnych. Ekskluzywne felgi można było zobaczyć u sprzedawcy felg w Las Vegas.

• Sumerowie odkryli koło 5000 lat temu, a w 1888 roku Szkot John Boyd Dunlop wynalazł pierwszą nadającą się do użytku oponę pneumatyczną montowaną na obręczy koła.

• Istnieją również felgi wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym, ale niezwykle lekkie felgi węglowe były do ​​tej pory używane tylko w wyścigach, ponieważ muszą być stale chłodzone podczas pracy.

• Zarysowane i wgniecione felgi zagrażają znaczkowi TÜV, ponieważ uszkodzenia mogą powodować pęknięcia włoskowate. Specjalista musi sprawdzić, czy felgę można naprawić. Dozwolone są tylko naprawy, które nie sięgają głębiej niż 1 milimetr.

www.kiehl-zegarski.pl

KIEHL: Czyszczenie okien- Czym myją profesjonaliści?

Dla niektórych mycie okien po prasowaniu to jedno z najgorszych zadań, jakie mogą się pojawić w gospodarstwie domowym.  Ale co jest właściwie konieczne, aby system okien był wolny od smug? Poniższe zasady pokażą, co jest przydatne, a co zbędne. Przy odpowiednim doborze sprzętu i produktu myjącego dla tych, którzy kierują się najważniejszymi zasadami mycie okien stanie się dosłownie dziecinnie proste. Wypróbowanie jest oczywiście wyraźnie dozwolone!

Zasada 1 Nie czekać zbyt długo!

Również, a może właśnie dlatego, że mycie okien zwykle nie należy do ulubionych czynności, nadal warto regularnie czyścić szyby w niezbyt długich odstępach czasu – tym mniej uporczywy brud będzie się osadzać. Szczególnie latem, kiedy deszcz obmywa szybę pyłem, warto szybko usunąć brud – zanim szary film pokryje całą jej powierzchnię.

Zasada 2 Wcześniej zmieść gruboziarnisty brud!

Jeśli rzemieślnicy pracowali w ogrodzie lub na tarasie i na szybach osiadł kurz, piasek i uporczywy brud, warto najpierw ostrożnie zmieść go miękką szczotką ręczną lub spłukać wężem ogrodowym. W tym momencie użycie ściągaczki lub odkurzacza do okien przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego, a w najgorszym przypadku mogłoby nawet pozostawić rysy na szybie.

Zasada 3 Unikać zbyt dużego i bezpośredniego nasłonecznienia!

Podczas mycia okien niezależnie od pory roku zawsze obowiązuje to samo: bezpośrednie działanie promieni słonecznych jest zawsze złe, ponieważ wtedy woda szybciej wysycha na szybie, zanim można ją usunąć bez pozostawiania smug. Generalnie czyszczenie przy otwartych oknach pomaga zapobiegać powstawaniu smug. Oznacza to, że czyszczenie okien jest oczywiście anulowane przy złej pogodzie, takiej jak opady śniegu i deszcz. Jeśli termometr pokazuje mniej niż minus dziesięć stopni, zimowy dzień nie nadaje się do mycia okien.

Zasada 4 Iść do pracy dobrze przygotowanym

Podobnie jak w przypadku pieczenia według przepisu ważne jest, aby wszystko, co jest potrzebne, było pod ręką. Niektórzy sięgają po płyn do mycia naczyń, płyn do zmiękczania tkanin, denaturat lub ocet. Inni wolą myć okna wodą z mydłem. Należy pamiętać, że stosując wyżej wymienione domowe środki czyszczące nasze szyby będą wiecznie „niedomyte”, gdyż środki te nie posiadają właściwości spontanicznego rozpuszczania i przede wszystkim transportowania brudu, co oznacza zaleganie cząsteczek brudu na powierzchni i szybkie ponowne „ściąganie„ brudu z powietrza. Dodatkowo środki te wymagają dużo zaangażowania na docieranie pojawiających się smug i obciążają środowisko.

Efektywne jest zawsze czyszczenie okien środkami profesjonalnym i to nie tylko szyb , ale ram okiennych w jednym cyklu pracy. Taką możliwość stwarza nam np. EKOLOGICZNY produkt KIEHLA o nazwie GLAS KING, którym możemy umyć zwykłe szkło jak i szkło akrylowe oraz ramy okienne metalowe lub z  tworzywa sztucznego. Produkt zapewnia dodatkowo optymalny poślizg dla gumowej wycieraczki i tym samym umożliwia szybkie i dokładne mycie. Myje bez smug i nie obciąża środowiska.

http://kiehl-zegarski.pl/userfiles/pliki_do_pobrania/1626174839op.pdf

Zasada 5 Tu zaczyna się mycie okien

Mycie okien zaczynamy od ramy. Jeśli zastosujemy inną kolejność, to możemy wykonywać niepotrzebną pracę, ponieważ czyszczenie ramy może spowodować, że krople dostaną się na szybę.

Co warto wiedzieć?

• Alkohol, ocet i płyn do mycia naczyń pozostawiają na szybie mętny film

• Spirytus z płynem do mycia naczyń pozostawia na szybie ślady po kroplach

• Zmiękczacz do tkanin nie rozpuszcza większych zabrudzeń i wymaga dodatkowego przecierania na sucho

• Mycie okien za pomocą ściągaczki lub odkurzacza do okien nie generuje odpadów

• Użycie ścierki z mikrofazy do czyszczenia zamiast ręcznika kuchennego nie stwarza żadnych dodatkowych odpadów

• Używanie odkurzacza do okien lub ściągaczki wymaga trochę praktyki i większej siły mięśni niż ścierki do czyszczenia

www.kiehl-zegarski.pl

KIEHL: Płyta indukcyjna- wyczyść skutecznie jak profesjonalista

Płyta indukcyjna jest bardzo praktyczna, ponieważ ekspresowo i skutecznie podgrzewa zawartość garnka za pomocą pola magnetycznego. Jej powierzchnia przypomina ceramiczną płytę grzejną, dzięki czemu można ją czyścić w taki sam sposób jak płyty ceramiczne. Ponieważ temperaturę na kuchence indukcyjnej można bardzo szybko zmienić, zwykle nie dochodzi do znanych problemów kuchennych, takich jak przypalenie mleka czy sosów. Jeżeli jednak już się to stanie, nieszczęście jest zwykle ograniczone, gdyż płyty indukcyjne prawie się nie nagrzewają. Dlatego prawie niemożliwe jest, aby cokolwiek się przypaliło.

Na dobre i długie użytkowanie płyty indukcyjnej oraz jej nieskazitelny wygląd, który zawsze ucieszy oko, ma wpływ regularne, systematyczne  czyszczenie. Pozostawiane na powierzchni płyty odrobinki jedzenia twardnieją pod wpływem temperatury i przyczepiają się do dna garnka, co często powoduje rysowanie powierzchni ceramiki podczas przesuwania garnków. Dlatego sensowne jest czyszczenie płyty indukcyjnej po każdym jej użyciu.

Czyszczenie bieżące

• Po użyciu kuchenki indukcyjnej, zwykle wystarczy przetrzeć płytę wilgotną ściereczką z mikrofibry przy użyciu płynu do mycia naczyń Kiehla np. SpülBlitz green 

• Lżejsze oraz średnie zabrudzenia, takie jak tłuste plamy i niewielki zaskorupienia można łatwo usunąć ściereczką i specjalnym płynnym mleczkiem Kiehla do szorowania o nazwie JET, które nie powoduje zarysowań, gdyż jego receptura została opracowana na bazie kredy polerującej.

Czyszczenie gruntowne

• Jeśli pojawi się  uporczywa plama, można zeskrobać ją ostrożnie skrobaczką do płyt ceramicznych. Należy pamiętać o regularnej wymianie ostrza, gdyż tępe ostrza również mogą zarysować płytę. Doskonałą alternatywą jest użycie tabletki do zmywarki ARCANDIS ECO- TAB. Tabletkę rozpuszcza się w niewielkiej ilości ciepłej wody i miesza aż do powstania pasty. Pastę nakłada się na płytę grzejną, pozwala jej zadziałać przez krótki czas, a następnie czyści nieostrą gąbką. Zabrudzenia zbiera się kolistymi ruchami, a następnie przeciera wilgotną ściereczką. Teraz wystarczy wytrzeć do sucha ręcznikiem kuchennym i gotowe.

Płyta indukcyjna jak nowa

• Jeśli chceemy nadać swoim płytom indukcyjnym nowy blask, można użyć środka do czyszczenia szkła np. środka do mycia szkła i plexiglasu Kiehla o nazwie OPTIMA.

UWAGA! Czego nie należy robić.

Aby jak najdłużej zachować powierzchnię płyty indukcyjnej i nie uszkodzić jej, NIE NALEŻY stosowania następujących środków czyszczących, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zadrapań i zarysowań:

 Kuchenne proszki i zwykłe mleczka do szorowania

 Wełna stalowa / czyściki do szorowania

 Środki do czyszczenia piekarnika

www.kiehl-zegarski.pl

Nie wiesz jaki produkt wybrać dla siebie?

Zadzwoń do nas - pomożemy

Skontaktuj się
© 2024 Kiehl & Żegarski. All rights reserved.