TIPS&TRIcKS

Profesjonalne czyszczenie – tips & tricks

Czyszczenie okien- Czym myją profesjonaliści?

Dla niektórych mycie okien po prasowaniu to jedno z najgorszych zadań, jakie mogą pojawić się w gospodarstwie domowym.  Ale co jest właściwie konieczne, aby szyby były wolny od smug? Poniższe zasady pokażą, co jest przydatne, a co zbędne. Przy odpowiednim doborze sprzętu i produktu myjącego dla tych, którzy kierują się najważniejszymi zasadami mycie okien stanie się dosłownie dziecinnie proste. Wypróbowanie jest oczywiście wyraźnie dozwolone!

Zasada 1 Nie czekać zbyt długo!

Również, a może właśnie dlatego, że mycie okien zwykle nie należy do ulubionych czynności, nadal warto regularnie czyścić szyby w niezbyt długich odstępach czasu – tym mniej uporczywy brud będzie się osadzać. Szczególnie latem, kiedy deszcz obmywa szybę pyłem, warto szybko usunąć brud – zanim szary film pokryje całą jej powierzchnię.

Zasada 2 Wcześniej zmieść gruboziarnisty brud!

Jeśli rzemieślnicy pracowali w ogrodzie lub na tarasie i na szybach osiadł kurz, piasek i uporczywy brud, warto najpierw ostrożnie zmieść go miękką szczotką ręczną lub spłukać wężem ogrodowym. W tym momencie użycie ściągaczki lub odkurzacza do okien przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego, a w najgorszym przypadku mogłoby nawet pozostawić rysy na szybie.

Zasada 3 Unikać zbyt dużego i bezpośredniego nasłonecznienia!

Podczas mycia okien niezależnie od pory roku zawsze obowiązuje to samo: bezpośrednie działanie promieni słonecznych jest zawsze złe, ponieważ wtedy woda szybciej wysycha na szybie, zanim można ją usunąć bez pozostawiania smug. Generalnie czyszczenie przy otwartych oknach pomaga zapobiegać powstawaniu smug. Oznacza to, że czyszczenie okien jest oczywiście anulowane przy złej pogodzie, takiej jak opady śniegu i deszcz. Jeśli termometr pokazuje mniej niż minus dziesięć stopni, zimowy dzień nie nadaje się do mycia okien.

Zasada 4 Iść do pracy dobrze przygotowanym

Podobnie jak w przypadku pieczenia według przepisu ważne jest, aby wszystko, co jest potrzebne, było pod ręką. Niektórzy sięgają po płyn do mycia naczyń, płyn do zmiękczania tkanin, denaturat lub ocet. Inni wolą myć okna wodą z mydłem. Należy pamiętać, że stosując wyżej wymienione domowe środki czyszczące nasze szyby będą wiecznie „niedomyte”, gdyż środki te nie posiadają właściwości spontanicznego rozpuszczania i przede wszystkim transportowania brudu, co oznacza zaleganie cząsteczek brudu na powierzchni i szybkie ponowne „ściąganie„ brudu z powietrza. Dodatkowo środki te wymagają dużo zaangażowania na docieranie pojawiających się smug i obciążają środowisko.

Efektywne jest zawsze czyszczenie okien środkami profesjonalnym i to nie tylko szyb , ale ram okiennych w jednym cyklu pracy. Taką możliwość stwarza nam np. EKOLOGICZNY produkt KIEHLA o nazwie GLAS KING, którym możemy umyć zwykłe szkło jak i szkło akrylowe oraz ramy okienne metalowe lub z  tworzywa sztucznego. Produkt zapewnia dodatkowo optymalny poślizg dla gumowej wycieraczki i tym samym umożliwia szybkie i dokładne mycie. Myje bez smug i nie obciąża środowiska.

Zasada 5 Tu zaczyna się mycie okien

Mycie okien zaczynamy od ramy. Jeśli zastosujemy inną kolejność, to możemy wykonywać niepotrzebną pracę, ponieważ czyszczenie ramy może spowodować, że krople dostaną się na szybę. Stare, zwietrzałe ramy okienne z widocznymi szarymi smugami lub czarnymi rysami świetnie doczyścimy mleczkiem Jet-active bez strachu o ewentualne zarysowania. Ramy okienne odzyskają pierwotną biel.   

Co warto wiedzieć?

  • Alkohol, ocet i płyn do mycia naczyń pozostawiają na szybie mętny film
  • Spirytus z płynem do mycia naczyń pozostawia na szybie ślady po kroplach
  • Zmiękczacz do tkanin nie rozpuszcza większych zabrudzeń i wymaga dodatkowego przecierania na sucho
  • Mycie okien za pomocą ściągaczki lub odkurzacza do okien nie generuje odpadów
  • Użycie ścierki z mikrofazy do czyszczenia zamiast ręcznika kuchennego nie stwarza żadnych dodatkowych odpadów
  • Używanie odkurzacza do okien lub ściągaczki wymaga trochę praktyki i większej siły mięśni niż ścierki do czyszczenia

Płyta indukcyjna- wyczyść skutecznie jak profesjonalista

Płyta indukcyjna jest bardzo praktyczna, ponieważ ekspresowo i skutecznie podgrzewa zawartość garnka za pomocą pola magnetycznego. Jej powierzchnia przypomina ceramiczną płytę grzejną, dzięki czemu można ją czyścić w taki sam sposób jak płyty ceramiczne. Ponieważ temperaturę na kuchence indukcyjnej można bardzo szybko zmienić, zwykle nie dochodzi do znanych problemów kuchennych, takich jak przypalenie mleka czy sosów. Jeżeli jednak już się to stanie, nieszczęście jest zwykle ograniczone, gdyż płyty indukcyjne prawie się nie nagrzewają. Dlatego prawie niemożliwe jest, aby cokolwiek się przypaliło.

Na dobre i długie użytkowanie płyty indukcyjnej oraz jej nieskazitelny wygląd, który zawsze ucieszy oko, ma wpływ regularne, systematyczne  czyszczenie. Pozostawiane na powierzchni płyty odrobinki jedzenia twardnieją pod wpływem temperatury i przyczepiają się do dna garnka, co często powoduje rysowanie powierzchni ceramiki podczas przesuwania garnków. Dlatego sensowne i wskazane jest czyszczenie płyty indukcyjnej po każdym jej użyciu.

Czyszczenie bieżące
  • Po użyciu kuchenki indukcyjnej, zwykle wystarczy przetrzeć płytę wilgotną ściereczką z mikrofibry przy użyciu płynu do mycia naczyń Kiehla np. SpülBlitz green lub Glas King
  • Lżejsze oraz średnie zabrudzenia, takie jak tłuste plamy i niewielki zaskorupienia można łatwo usunąć ściereczką i specjalnym płynnym mleczkiem Kiehla do szorowania o nazwie JET, które nie powoduje zarysowań, gdyż jego receptura została opracowana na bazie kredy polerującej.
Czyszczenie gruntowne
  • Jeśli pojawi się  uporczywa plama, można zeskrobać ją ostrożnie skrobaczką do płyt ceramicznych. Należy pamiętać o regularnej wymianie ostrza, gdyż tępe ostrza również mogą zarysować płytę. Doskonałą alternatywą jest użycie tabletki do zmywarki ARCANDIS ECO- TAB.
  • Tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłej wody i wymieszać aż do powstania pasty. Następnie nałożyć pastę na płytę, odczekać krótki czas i wyczyścić nieostrą gąbką. Zabrudzenia zebrać  kolistymi ruchami, a następnie przetrzeć i wilgotną ściereczką. Teraz wystarczy wytrzeć do sucha ręcznikiem kuchennym. Gotowe!
Płyta indukcyjna jak nowa
  • Jeśli chcemy, aby nasza płyta indukcyjna wyglądała zawsze jak nowa rekomendujemy systematyczne używanie płynu do czyszczenia szkła i powierzchni ponadpodłogowych o nazwie GLAS QUEEN. Produkt świetnie pogłębia oryginalną czerń płyt indukcyjnych i nadaje im blask.

UWAGA! Czego nie należy robić.

Aby jak najdłużej zachować w perfekcyjnym stanie powierzchnię płyty indukcyjnej i nie uszkodzić jej, NIE NALEŻY stosować następujących środków czyszczących, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zadrapań i zarysowań:

  • Kuchenne proszki i zwykłe mleczka do szorowania
  • Wełna stalowa / czyściki do szorowania
  • Środki do czyszczenia piekarnika

Usuwanie plam z dywanów i wykładzin dywanowych

Krok 1: Natychmiastowa reakcja !

W przypadku poplamienia dywanu należy zareagować możliwie szybko. Stare, zaschnięte plamy są trudne do usunięcia w porównaniu ze świeżymi! Niektóre substancje uszkadzają i przebarwiają włos dywanu, a tym samym powodują, że plamy stają się nieusuwalne.

Krok 2: Usunięcie dużych zabrudzeń

Twarde, zaschnięte substancje (np. farby) należy ostrożnie usunąć łyżką lub szpachelką. Płyny należy zebrać punktowo chłonnym materiałem.

Krok 3: Kontrola zdatności do czyszczenia

Przed pierwszym zastosowaniem środka do wywabiania plam należy przeprowadzić koniecznie test na wrażliwość materiału. Białą ściereczkę bawełnianą spryskać produktem i czyścić punktowo wykładzinę dywanową w mało widocznym miejscu.

Uwaga! Ściereczka zabarwia się kolorem wykładziny – oznacza to, że wykładzina dywanowa nie ma trwałych kolorów!

Krok  4: Usuwanie plam

Ściereczkę spryskać środkiem CARP DETA i czyścić plamę punktowo ruchem wkręcającym ściereczkę w kierunku od zewnątrz do wewnątrz plamy. Nigdy nie pocierać!

Wskazówka! Głębokie plamy można usunąć za pomocą małego urządzenia ekstrakcyjnego i adapteru ręcznego. Plamę należy spryskać środkiem i na zakończenie dokładnie spłukać wodą.

Odkamienianie ekspresów do kawy

Więcej przyjemności z picia kawy czyli czyszczenie i odkamienianie ekspresu do kawy. Rady profesjonalistów.

W wielu domach najważniejsze urządzenie rano to …. ekspres do kawy! Niezależnie od tego, czy kawa filtrowana jest z „normalnego” ekspresu, czy też przygotuje ją dla nas ekspres w pełni automatyczny. Najważniejsze, żeby dobrze smakowała. W ciągu dnia ekspres jest często używany kilkakrotnie, co powoduje, że w ciągu tygodnia przepływa przez niego kilka- kilkanaście litrów naparu. Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi woda, występują również osady wapienne. Jednak i inne zanieczyszczenia gromadzą się w urządzeniu, które powinny być regularnie usuwane. Jeżeli już dziś zadbamy o urządzenie, nie tylko nie zmniejszy się jego trwałość, ale także codzienna radość z picia kawy.

Najpierw zepsuty apetyt: to temat zarazków i bakterii

W zależności od urządzenia zarazki i bakterie gromadzą się w różnych miejscach. Przy w pełni automatycznym ekspresie do kawy szczególnie obciążone są pojemnik na fusy lub pojemnik na kapiącą wodę. Powód jest oczywisty: zarazki uwielbiają wilgotne środowisko i ku ich uciesze wciąż jest tu dość ciepło! W maszynach do kapsułek lub padów są tak samo wrażliwe obszary. Tutaj pojemnik na kapsułki musi być regularnie czyszczony, aby zarazki nie mogły się tak szybko rozmnażać.

Zanim wszyscy właściciele prostego ekspresu filtrującego odetchną z ulgą i poczują się bezpiecznie: jest słaby punkt, który dotyczy WSZYSTKICH ekspresów do kawy. To zbiornik na wodę!

Woda często pozostaje w zbiorniku przez długi czas i jest nalewana dopiero później, bez wcześniejszego całkowitego opróżnienia zbiornika. W rezultacie może powstać biofilm (który początkowo nie jest widoczny dla oka). Woda ta jest pompowana wężykami do bloku zaparzającego – w efekcie węże w ekspresie często są zabrudzone biofilmem bakteryjnym. Nawet jeśli nie jest to szkodliwe dla zdrowia (ponieważ woda jest wtedy mocno podgrzana), zatkane brudem i kamieniem elementy mogą poważnie ograniczyć funkcjonalność ekspresu. I oczywiście smak, dobrze utrzymany, czysty ekspres na pewno na nim zyskuje!

Zwróć uwagę na czystość w codziennym użytkowaniu

Nawet jeśli planujesz dokładnie czyścić ekspres co 1-2 tygodnie, podczas codziennego użytkowania należy zwracać uwagę na pewne rzeczy.

Poniższe procedury pomagają utrzymać ekspres do kawy w dobrym stanie i nadal cieszyć się dobrą kawą:

Zbiornik na wodę (niezależnie od typu urządzenia):

Codziennie napełniaj zbiornik na świeżo! Bardzo ważne: wcześniej wylej starą wodę i krótko opłucz pojemnik świeżą wodą. Zawsze napełniaj zbiornik na wodę bezpośrednio z kranu lub ze zbiornika, w którym znajduje się czysta woda bez resztek kawy. Resztki kawy dostają się do ekspresu i zanieczyszczą go.

Pojemnik filtrujący:

Jeśli korzystasz ze zwykłego ekspresu filtrującego, wyjmij filtr do kawy z ekspresu i wyrzuć go natychmiast po zaparzeniu. Zarodniki pleśni nie mają szans!

Pojemnik na fusy:

Pojemnik na fusy w ekspresie w pełni automatycznym należy codziennie całkowicie opróżniać, czyścić, a przede wszystkim suszyć. W przeciwnym razie wilgotne i ciepłe środowisko w połączeniu z pozostałościami kawy stanowi idealną pożywkę dla pleśni i zarazków. A ponieważ pojemnik zbiorczy znajduje się wewnątrz maszyny, zarodniki pleśni i tym podobne mogą rozprzestrzeniać się po całej maszynie. Pojemnik na fusy pozostaw zawsze pusty!

Tacka ociekowa/pojemnik przelewowy:

Ta miska pod tacką ociekową, która nie tylko łapie wodę ze zmywania, ale także krople kawy, jest również magnesem dla bakterii. Codzienne opróżnianie i płukanie czystą wodą powinno być częścią codziennej rutyny!

Regularne odkamienianie wydłuża żywotność ekspresu do kawy

Tak – to denerwujące. Nikt nie jest zadowolony, gdy wyświetlacz w pełni automatycznej maszyny woła o ponowne odkamienianie. Ale przynajmniej automatycznie przypomina ci się o tym tutaj. Prostsze ekspresy przelewowe polegają na tym, że sami pomyślimy o tym procesie czyszczenia! I dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ osady kamienia w wężach, na wężownicach grzewczych lub w zbiornikach wody zmniejszają funkcjonalność! Węże w pełni automatycznej maszynie mogą się zatkać i całkowicie uniemożliwić jej użytkowanie. Zwapniona wężownica grzewcza w urządzeniu filtrującym może spowodować, że woda nie będzie już prawidłowo podgrzewana. Wszystkie konsekwencje, które nikogo nie zadowalają. Więc musimy odkamieniać urządzenie, a najlepiej profesjonalnym odkamieniaczem. Takim jest produkt KIEHLA COFFEXANO-CIT. Produkt przeznaczony jest do wszystkich dostępnych na rynku automatów i ekspresów do kawy oraz do urządzeń kuchennych, w których osadza się kamień wodny. Świetnie usuwa kamień z ekspresów do kawy, czajników na wodę, zaparzaczy, warników itp. Wolny od barwników i substancji zapachowych. Regularne odkamienianie jest warunkiem sprawnego działania urządzeń i powinno odbywać się nie później niż co 3 miesiące.

Higieniczna czystość ekspresu do kawy

Niezależnie od typu i nazwy producenta ekspresu do kawy najlepszym rozwiązaniem jest regularne stosowanie tabletek czyszczących KIEHLA COFFEXANO-CLEAN-TAB2. Służą one do usuwania zabrudzeń oleistych i tłuszczowych z kawy, garbników (taniny) oraz resztek, które osadzają się w ekspresach do kawy oraz w termosach podczas ich używania. Regularne stosowanie produktu zapobiega powstawaniu osadów , zachowuje wartość urządzenia oraz pozwala cieszyć się świetnym smakiem kawy. Formuła produktu jest przyjazna dla materiału czyszczonego oraz wolna od barwników i substancji zapachowych.

Czyste felgi – wyczyść jak profesjonalista

Dlaczego przednie felgi są zawsze bardziej brudne niż tylne?

Czy wiesz, że na myjni spryskujesz cały samochód strumieniem wody i środkiem czyszczącym, ale felgi nadal mają te brzydkie czarne plamy, zwłaszcza na przednich kołach. Powód tego jest bardzo prosty: więcej pyłu z hamulców osadza się na przednich felgach. Ze względu na wysoką temperaturę wytwarzaną podczas hamowania dochodzi do wypalenia i jest trudny do usunięcia. Ale oczywiście istnieje kilka wskazówek i sztuczek, aby poradzić sobie z brudem, który szpeci piękne aluminiowe felgi Twojego auta.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia felg aluminiowych?
  • Dokładnie spłucz aluminiowe felgi myjką wysokociśnieniową aby usunąć grubszy brud.
  • Teraz spryskaj felgi środkiem do czyszczenia felg. Nigdy nie używaj kwaśnych środków czyszczących, ponieważ mogą one uszkodzić materiał felgi aluminiowej. Najlepsze będą środki czyszczące, które mają wysoką zdolność rozpuszczania tłuszczu i nie zawierają ani kwasów ani zasad, jak np. WheelCleaner King Produkt ten usuwa uporczywe zabrudzenia po smarach, olejach, pyłach hamulcowych. Nie zawiera ani kwasów, ani zasad tak, aby czyścić bezpiecznie.
  • Natryskaj środek na suche felgi, ale nigdy na gorące! Nie dopuścić do wyschnięcia. Czerwona barwa zasygnalizuje czas procesu czyszczenia (3 do 5 minut).
  • W razie konieczności użyć miękką szczotkę lub gąbkę.
  • Następnie spłucz dużą ilością wody najlepiej pod wysokim ciśnieniem.
Jak najlepiej czyścić felgi stalowe?

Dokładnie spłucz felgi myjką wysokociśnieniową. Oczywiście możesz również wybrać odpowiedni program do czyszczenia felg w myjni samochodowej. Zastępuje to czyszczenie wstępne. Następnie spryskaj felgi środkiem do czyszczenia felg. Felgi wyczyść wąską szczotką lub ściereczką do czyszczenia. Zajmuje to około 3 minut na oponę.

Dlaczego lakierowane felgi należy czyścić szczególnie dokładnie?

Przy malowanych felgach zwracaj szczególną uwagę na odpowiednie czystsze i delikatne materiały. Oznacza to: Jeśli to możliwe, nie używaj silnych środków chemicznych i kwasowych, ponieważ mogą one zaatakować lakier. Wymagane jest tutaj czyszczenie ręczne. Ogólnie rzecz biorąc, praca fizyczna jest dobrym substytutem siłowni, jeśli chodzi o samochody – i podobnie jak polerowanie po samochodzie, usuwanie rdzy również sprawia, że ​​samochód i właściciel znów błyszczą.

Czy czyszczenie wnętrza felg ma sens?

Tak, absolutnie! Wypalony pył hamulcowy jest stosunkowo agresywny i może dosłownie wgryźć się i uszkodzić materiał. Jednak po zamontowaniu felgi na samochodzie nie ma możliwości dotarcia do brudnych miejsc wewnątrz. Dlatego zdejmij opony i umieść je na pudle lub kocu, aby uniknąć zarysowania zewnętrznej części felg. Następnie wyczyść tak jak na zewnątrz.

Czego nie wiedziałeś o felgach….
  • Największa seryjna felga na świecie ma średnicę 42 cale, czyli ponad 1 metr, a zestaw kosztuje około 60 000 euro.
  • Najdroższy zestaw felg kosztuje ponad 1 mln euro. Aluminium ozdobione jest dziesiątkami kamieni szlachetnych. Ekskluzywne felgi można było zobaczyć u sprzedawcy felg w Las Vegas.
  • Sumerowie odkryli koło 5000 lat temu, a w 1888 roku Szkot John Boyd Dunlop wynalazł pierwszą nadającą się do użytku oponę pneumatyczną montowaną na obręczy koła.
  • Istnieją również felgi wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym, ale niezwykle lekkie felgi węglowe były do ​​tej pory używane tylko w wyścigach, ponieważ muszą być stale chłodzone podczas pracy.
  • Zarysowane i wgniecione felgi zagrażają znaczkowi TÜV, ponieważ uszkodzenia mogą powodować pęknięcia włoskowate. Specjalista musi sprawdzić, czy felgę można naprawić. Dozwolone są tylko naprawy, które nie sięgają głębiej niż 1 milimetr.

Marina KC czyli  jak chronić i dbać o skórę rąk podczas prac porządkowych

Pracownicy firm sprzątających pracują codziennie pod dużą presją czasu. Często doskwiera im problem suchej i popękanej skóry. Dłonie zaczynają swędzieć i utrzymują się na nich zaczerwienienia. Częste moczenie dłoni i kontakt ze środkami czyszczącymi, a przede wszystkim unikanie pracy w rękawicach ochronnych negatywnie wpływa na stan skóry. Dlatego w trakcie i po sprzątaniu należy pamiętać o ochronie skóry rąk. Taka ochronę oferują profesjonalne produkty KIEHLA  z serii Marina KC. Wspomagają one dłonie będące na co dzień w intensywnym użyciu.

O czym należy pamiętać? Każdy kontakt z wodą obciąża skórę. Chociaż woda nie jest substancją niebezpieczną i nie powoduje ostrych uszkodzeń, może zmyć ochronną warstwę kwasu i tłuszczu w przypadku stałego kontaktu ze skórą. Jeśli w skład wchodzą również składniki czyszczące, ważna jest regularna pielęgnacja skóry i ochrona przed podrażnieniami skóry, która jest podstawowym elementem codziennej pracy każdego sprzątacza budynków.

Ochrona skóry: skóra dobrze chroniona w trzech krokach

Aby zapewnić pełną ochronę skóry rąk zalecamy trzyetapową koncepcję: ochrona skóry, oczyszczanie skóry i pielęgnacja skóry. Niezwykle ważne jest, aby te poszczególne komponenty były postrzegane jako całościowy pakiet  i aby ich funkcje były ze sobą powiązane. Nasze dłonie są odpowiednio chronione i pielęgnowane tylko wtedy, gdy wszystkie trzy elementy są traktowane z taką samą uwagą. Nie wystarczy więc nosić rękawiczki i myć ręce po skończonej pracy.

  1. Rękawiczki – nasza druga skóra. Pracodawca ma obowiązek zapewnić rękawice dostosowane do danego zagrożenia w miejscu pracy. Jednocześnie pracownik jest zobowiązany do stosowania rękawic jako środka ochronnego. Jednak dobrze znanym, tolerowanym problemem wśród sprzątaczy budynków jest fakt, że w rękawicach bardzo szybko się pocimy, co prowadzi do gromadzenia się ciepła i płynów. Mogą one szybko doprowadzić do chorób skóry. Dlatego pod plastikową rękawicą zaleca się stosowanie dodatkowych bawełnianych rękawiczek lub odpowiednich rękawic z wyściółką bawełnianą lub pochłaniającą.
  2. Nie lekceważ!- Dokładnie oczyszczaj skórę po pracy. Niezbędne jest dokładne oczyszczenie skóry po pracy lub podczas przerw. Jeśli zaniedbamy tę czynność, w przekonaniu, że noszenie rękawiczki nie ubrudzi rąk, przeniknięte substancje mogą np. przedostać się podczas przerwy obiadowej do żołądka lub wywołać reakcję alergiczną innych partii skóry. Ręce myjemy profesjonalnymi produktami czyszcząco-nawilżającymi. Przy lekkich zabrudzeniach polecamy  OPYSAT Jest  to lotion do mycia rąk z komponentami chroniącymi skórę. Nawilża i pielęgnuje skórę. Druga propozycja to OPYTEC. Jest to mydło do rąk mocno zbrudzonych i z zaschniętymi zabrudzeniami z jednoczesną pielęgnacją skóry. Następnie ręce spłukujemy czystą wodą bez pozostawiania śladów, a co najważniejsze dobrze osuszamy jednorazowym ręcznikiem. Podczas pracy w strefie sanitarnej może mieć sens zastosowanie na końcu środka dezynfekującego skórę.
  3. Nie zaniedbuj!-  Pielęgnuj dłonie. Rękawice są niezbędne do ochrony. Jednak noszenie ich przez długi czas nie jest bezproblemowe i może mocno obciążać skórę. W przypadku sprzątacza budynków, ręce są w ciągłym ruchu. Zasługują na  pełną uwagę. Dlatego sprzątacz budynków powinien stosować produkty do pielęgnacji dłoni, które dostarczają skórze bogatych składników. Rekomendujemy tutaj: OPYMAN to krem, który zyskał miano „niewidzialnej rękawiczki”. Pielęgnuje suchą i zniszczoną skórę rąk, nawilża i zabezpiecza ją przed wysuszającym działaniem wody. Także mocno zniszczone ręce odzyskują w widoczny sposób gładką i delikatną skórę. Wspiera jej naturalną regenerację. OPYCARE to krem do pielęgnacji rąk. Regularne stosowanie chroni skórę przed szorstkością i pękaniem, wyciszają skórę, łagodzą podrażnienia i zapobiegają zawodowym chorobom skórnym. OPYSAFE to krem, który pozostawia na skórze film chroniący skórę przed olejem, tłuszczem i wysuszającym działaniem wody . Wspiera naturalną regenerację skóry. Doskonały także do użycia przed pracami domowymi.
Nasza skóra – ważny organ
  • zajmuje łącznie około dwóch metrów kwadratowych
  • stanowi 1/6 całkowitej masy ciała
  • chroni nas przed wpływami zewnętrznymi przed chemikaliami, mikroorganizmami, ciśnieniem, uderzeniami i czyszczeniem, zimnem i ciepłem, ale także promieniowaniem
  • reguluje gospodarkę wodną i cieplną organizmu poprzez krążenie krwi w skórze, pocenie się i oddychanie
  • pochłania tlen
  • działa jak narząd metaboliczny
7 złotych wskazówek dotyczących ochrony skóry
  1. Noś rękawice ochronne tylko na czystej skórze
  2. Nie noś rękawic w sposób ciągły
  3. Złóż rękawice tak, aby nie brudziły skóry
  4. Wyciągnij zagięcia bez dotykania zewnętrznych powierzchni
  5. Dokładnie opłucz rękawice po użyciu
  6. Odwróć rękawice na lewą stronę i pozostaw do wyschnięcia
  7. Nie zapomnij o profesjonalnej pielęgnacji skóry i ochronie skóry rąk
I jeszcze raz krótki przegląd serii profesjonalnych kosmetyków do mycia i pielęgnacji skóry rąk MARINA KC KIEHLA
  • OPYMAN to nasza „ niewidzialna rękawiczka”. Krem, który pielęgnuje suchą i zniszczoną skórę rąk, nawilża i zabezpiecza ją przed wysuszającym działaniem wody. Także mocno zniszczone ręce odzyskują w widoczny sposób gładką i delikatną skórę. Wspiera jej naturalną regenerację.
  • OPYCARE to krem do pielęgnacji rąk. Regularne stosowanie chroni skórę przed szorstkością i pękaniem, wyciszają skórę, łagodzą podrażnienia i zapobiegają zawodowym chorobom skórnym.
  • OPYSAFE to krem, który pozostawia na skórze film chroniący skórę przed olejem, tłuszczem i wysuszającym działaniem wody . Wspiera naturalną regenerację skóry. Doskonały także do użycia przed pracami domowymi.
  • OPYSAT to lotion do mycia rąk z komponentami chroniącymi skórę. Nawilża i pielęgnuje skórę.
  • OPYTEC to mydło do rąk mocno zbrudzonych i z zaschniętymi zabrudzeniami z jednoczesną pielęgnacją skóry.

Nie wiesz jaki produkt wybrać dla siebie?

Zadzwoń do nas - pomożemy

Skontaktuj się
© 2024 Kiehl & Żegarski. All rights reserved.